Altus Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alıyor

Altus çamaşır makinesi kullanıcılarının sıkça yaşadığı sorunlardan bir tanesi de makinenin sürekli olarak su almasıdır. Burada cihaza bağlı bir sorun karşımıza çıkmıyor ve kullanıcı hatası bir adım daha önde oluyor. Kirli suyu boşaltma olarak da bildiğimiz ve yine tahliye borusu olarak da adlandırdığımız borunun kontrollerini doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor. Yerden yüksekliğinin en az 40 cm, en çok ise 100 cm olması gerekiyor. Bu limitleri aştığınızda ya da yerine getirmediğinizde ne yazık ki bu hatayı almaya devam edeceksiniz.

Servis çağırmanızı gerektirecek bir sorun değildir ve kısa süreli bir kontrol ile birlikte sizler de sorunu kendi başınıza çözebilirsiniz.

Hortumun yerden yüksekliği önemli bir detay ve bu detayı gözden kaçırdığımız takdirde ne yazık ki sorun artarak büyüme kaydediyor.

Hortum kontrolüne rağmen devam eden sorunlarda ise servis ekiplerine danışabilirsiniz. Bu konuda sizlere daha detaylı bilgi verecek ve eğer gerek duyulursa adreslerinize kadar gelerek sorunu daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklardır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48