Altus Çamaşır Makinesi F05 Hatası

Altus çamaşır makinesi kullanıcılarının sıkça karşı karşıya geldiği sorunlardan bir tanesi de F05 hatası olarak karşımıza çıkıyor. Bu hata kodu ile karşılaştığınızda öncelikle tamburun içini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Su birikintisi kaldıysa eğer bu birikintiden kurtulmanız gerekiyor.

Devamında ise makinenin borularının temizliğinin doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Eğer herhangi bir tıkanıklık ya da su birikintisi ile karşı karşıya gelmediyseniz çamaşır makinesine bağlı gider borusuna da mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Varsa bir tıkanıklık, bu tıkanıklığı ortadan kaldırarak sorunu çözebilirsiniz.

Gider borusu ve pompa kontrollerinin doğru bir şekilde yapılması yeterli olacaktır. F05 hatası da tam olarak buna karşılık geliyor ancak tüm bu kontrollere rağmen sorunun devam ettiğini söylüyorsanız servis desteği almanız kesinlikle daha sağlıklı olacaktır.

Gider borusu kontrolü çok zor olmayacaktır ancak pompaya bağlı bir şikayet söz konusu ise bu aşamada profesyonel destek almak daha sağlıklı olabilir. Gerek görüldüğü takdirde parça değişimi ile birlikte bu sorun daha hızlı bir şekilde çözümlenecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48