Altus Bulaşık Makinesi E02 Hatası

Bulaşık makinalarının düzgün bir şekilde çalışabilmesi için su kullanılması şarttır. Musluklara bağlanan bulaşık makinaları çeşitli sebeplerden dolayı su çekemezlerse çalışmaya başlamazlar ve ekranlarında arızayı gösterirler. Altus bulaşık makinesi e02 hatası da bu sorunu ifade eder. Kısaca suyun kesik olduğunu gösteren ibaredir. Su gerçekten şebekede kesik olabildiği gibi makineye ulaşamıyor olabilir.

Bulaşık makinesine suyun ulaşmaması birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. İlk olarak suyu aktaracak olan musluklarda sorunlar meydana gelebilir. Boruların çıkması ya da musluklarda küf sebebiyle kırılmaların yaşanması suyun makineye ulaşmasını engeller.

Muslukta bir problem karşımıza çıkmıyorsa makinede yer alan su valflerinde sorun olabilir. Temiz suyu makineye ulaştıran bu kısımların sorunlu olması makinenin su alamaması ve suyu algılayamaması sebebiyle e02 hatası vermesine sebep olur.

Makinelerin dijital kartında yaşanan bir sorun da bu hata kodunun çıkmasına sebep olabilmektedir. Normal şartlarda Altus bulaşık makinesi e02 hatası su eksikliğini gösterir. Eğer dijital kartlarda sorun olursa makine suyu algılayamaz. Böyle bir durumda da e02 hatası ortaya çıkar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48