Altus Çamaşır Makinesi E17 Hatası

Altus çamaşır makinesi e17 hatası ile karşılaşıyorsanız makinenize fazla miktarda deterjan koymuşsunuzdur. Makinenize fazla ölçüde deterjan veya çamaşır yüklediğiniz zaman makine hata vererek çalışmayı durdurur. Makinenize doğru ölçülerde çamaşır veya deterjan koymanız için kullanım koşullarını okuyarak orada belirtilen oranlarda bunları kullanmanız gerekir. Aksi halde yaşanan bu sorun makinenizin diğer parçalarına da zarar verebilir.

Altus Çamaşır Makinesi E17 Hatası Sorununu Giderme

Altus çamaşır makinesi e17 hatası sorununu giderme için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz. Bu adımları takip ederek makinenizi bu sorundan kurtarmanız mümkündür:

  • Böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız belirtilen ölçüden fazla deterjan koymuşsunuz demektir. Dolayısıyla fazla deterjan koymamanız gerekir.
  • Fazla şekilde koyulan deterjan makine kazanında aşırı köpükleme yapar. Bu köpüğü ise pompa kapağını açıp suyu birkaç kez boşaltarak giderebilirsiniz.
  • Köpük normal seviyeye geldiği zaman makineniz düzgün bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

Bu tarz bir hatayla karşılaşmamak için daima belirtilen miktarda deterjan koymanız gerekir. fazla deterjan daha temiz yıkar düşüncesi yanlıştır. Sorunun devam ettiğini görmeniz halinde ise Altus beyaz eşya servisimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48