Altus Çamaşır Makinesi Gürültülü Çalışma Sorunu ve Çözümü

Günlük hayatta en çok kullandığımız araçlar arasında çamaşır makinesi yer almaktadır. Çamaşır makinesinin zarar görmesi ya da bozulması durumunda ise evdeki bütün işler aksaklığa uğramaktadır. Vatandaşlar tarafından en çok gelen şikayetler ise çamaşır makinesi gürültülü çalışma sorunu şeklindedir. Hemen hemen bu sorun bütün çamaşır makinesi markalarında görülse de zaman zaman Altus markasında da sıkça görülmektedir. Vatandaşlar ise bu sesin sebebi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bizler de bazı yöntemleri anlatarak bu sorunu çözmeye çalışacağız. Teknik bir problem ise mutlaka profesyonel kişilerden yardım almanız gerekmektedir.

Çamaşır Makinesi Neden Gürültülü Çalışır?
Çamaşır makinesinin gürültülü çalışması birden çok sebepten dolayı olabilmektedir. Ancak en çok rastlanılanları parçalardaki bir sorun ya da ayağının dengesiz olmasıdır.

Kazan Rulmanları
Makinenin içerisinde tambur adı verilen parçaya bağlı olan kazan rulmanları, sıkma yapılması durumunda çok yüksek ses yapabilmektedir. Bunun sebebi ise dönüşün çok fazla hızlı olmasıdır. Rulmanların zarar görmesi halinde ise makinenizden yüksek sesler çıkacaktır.

Yıkama Motoru ve Kömür
Çamaşır makinesinin içerisinde ana motor bulunmaktadır. Bu motorun zarar görmesi ya da bozulması halinde gürültü yapabilmektedir. Ayrıca motorun içerisinde bulunan kömürün azalması durumunda da tiz bir ses meydana gelmektedir. Mutlaka teknik servis ile iletişime geçilmesi gerek.

Pompa Motoru
Bu motor ise makinenin içerisinde bulunan pis suyu dışarıya atmaya yaramaktadır. Pompa motorunun ömrü 10 yıl olarak gösterilmektedir. Bozulması durumunda ise oldukça rahatsız edici bir ses çıkmaktadır. Genellikle arasına bir parça sıkışabilmektedir.

Amartisör
Çamaşır makinelerinde bulunan amortiserler darbeyi ve sesi azaltmak için bulunmaktadır. Ancak amörtisörlerin zarar görmesi durumunda, çamaşır makinesindeki sarsıntı artış gösterecektir. Bu da beraberinde yüksek ve gürültülü bir sesin çıkması anlamına geliyor.

444 88 48