Altus Bulaşık Makinesi Tuz Ayarı Nasıl Yapılır

Bulaşık makineleri hayatımızı kolaylaştıran mutfak araçlarından bir tanesi olsa da eğer yanlış kullanımı yapılırsa memnun etmeyen sonuçları meydana gelebilir. Genellikle insanlar tarafından en çok yapılan hatalardan bir tanesi tuz oranını ayarlayamamak oluyor. Eğer bulaşık makinesi içerisinde gereğinden çok az tuz atarsanız araç ve gereçlerin tam olarak temizlenmediğini, aynı zamanda aşırı derecede tuz attığınız zaman da bardak ve tabakların etrafında beyaz bir tabaka oluştuğunu görebilirsiniz. Bugünkü yazımızda ise sizlere Altus markaya sahip olan bulaşık makinelerinde tuz ayarının nasıl yapılması gerektiği hakkında kısaca bilgiler vermeye çalışacağız.

Altus Tuz Ayarı Nasıl Yapılır?

• Bulaşık makinelerinde tuz ayarı yapmak istiyorsanız öncelikle makine içerisinde herhangi bir şekilde ölçek çıkıp çıkmadığını göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Birçok bulaşık makinesi üreticisi bu konuyu göz önünde bulundurarak makineleri satarken aynı zamanda atmanız gereken tuz miktarı hakkında fikir vermesi açısından ölçek kullanmanızı tavsiye edecektir. Eğer evinizde herhangi bir ölçek yoksa oldukça uygun fiyatlı olarak internet üzerinden ölçek siparişi verebilir ve böylece aşırı derecede tuz atma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

• Her ne kadar ölçek kullanıyor olsanız da yine de tuz ayarı yaparken makine içerisinde bulunmakta olan bulaşıkların miktarını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Örnek vermek gerekirse bir makineyi dolduracak kadar bulaşık attığınız zaman tam bir ölçek kullanabilecekken eğer bulaşık oranı yarıya düşerse tuz seviyesini de bu oranda değiştirmeniz daha uygun olacaktır. Eğer siz de bahsetmiş olduğumuz bu hususları göz önünde bulundurarak ayarlama yaparsanız herhangi bir şekilde tuz kalıntısı görme veya bulaşıkların kirli çıkması gibi bir durum ortaya çıkmaz. Ayrıca unutmayın ki aşırı derecede tuz kullanmak sadece bulaşıkları değil aynı zamanda bulaşık makinesine de ciddi anlamda zararlar verebilir.

One comment

  1. Tuz koyduğunda 20 yıkamada tuzu bitiriyor aynı makinayı kullanan arkadaşlara soruyorum senede 2 kez koydugunu söylüyorlar bana bukonuda yardımcı olabilirmisiniz

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48