Altus Çamaşır Makinesi Deterjan Lekesi Sorunu

Evimizde en çok kullandığımız araçlar arasında çamaşır makinesi bulunmaktadır. Genellikle çamaşır makinelerinde makine sorunu, ses sorunu gibi problemler ortaya çıkmaktadır. Ancak özellikle Altus çamaşır makinesi deterjan lekesi sorunu da yine sıkça karşılaşılan problemler arasında bulunmaktadır. Bu durum çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelmektedir, ancak en çok rastlanılanlar hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Çamaşır Makinesinde Deterjan Lekesi Neden Olur?
Aslında vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında bunlar bulunmaktadır. Bu durum makinenizdeki bir sorunla birlikte ortaya çıkabilirken, diğer yandan da kullanıcı hatası olarak da oluşabilmektedir. Kısaca oluşum sebeplerine bakacak olursak;

Fazla Deterjan: Daha temiz olsun diye fazladan deterjan katarız. Ancak bu durum makinenin daha temiz yıkamasına neden olmayacaktır. Aşırı derece fazla gelen deterjan erimeyecek ve kıyafetlerin üzerinde kalacaktır. Sizler de kıyafetlerinizin deterjan lekesi ile çıkmasını istemiyorsanız, kullanım kılavuzunda gerektirdiği şekilde deterjan atmalısınız.

Fazla Çamaşır: Her ne kadar bu durum çok önemsemese de fazla çamaşır atıldığında problem ortaya çıkabilmektedir. Birbirine sıkıştırılmış elbiselerin içerisinde deterjanın erimesi pek mümkün olmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken makinenizin limitleri doğrultusunda çamaşırlar koymaktır. Aksi takdirde çamaşırların üzerinde leke sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.

Sıcaklık Problemi: Bilindiği üzere makineler belli bir sıcaklıkta çamaşırları yıkamaktadır. Bu sıcaklık deterjanın da erimesine sebep olmaktadır. Eğer sıcaklık kısmını tam olarak ayarlamazsanız, bu durumda erime işlemi olmayacaktır. Ayrıca makinenizin ısıtma kısmında problem var ise soğuk su ile yıkamak zorunda kalacaktır. Bu da yine beraberinde deterjan lekesi problemini getirecektir. Bu problem ana kart ile ilgili de olabilmektedir. Ana kart gerekli komutları da makinenize vermiyor olabilir.

Yukarıdaki durumlara dikkat etmeniz halinde muhtemelen sorun düzelmiş olacaktır. Ancak devam etmesi durumunda teknik servisi aramanız iyi olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48