Altus Bulaşık Makinesi Yıkamaya Geçmiyor

Bulaşık makinelerinin standart çalışma düzeninde makinenin açılması ile süreç başlar. Programlar seçilip onaylama yapıldıktan sonra da makine su almaya başlayacaktır. Hemen ardından da yıkama işlemlerine geçilir. Makinelerde yaşanan sorunlar su almasına rağmen makinenin çalışmaya başlamamasına sebep olabilir. Altus bulaşık makinesi yıkamaya geçmiyor problemleri tam bu aşamada ortaya çıkmaktadır.

Makinelerin su almasına rağmen çalışmaya başlamaması ana yıkama motorunda sıkışmaların yaşanmasından kaynaklanabilmektedir. Özellikle makinesini düzenli olarak kullanmayan kişilerde bu sorun ile karşılaşmak mümkün olur.

İkinci bir ihtimal ise kondansatörlerin bozulmasıdır. Ana yıkama motoruna yardımcı olma görevine sahip olan kondansatörlerin bozulması yıkama işlemine geçilmesine izin vermez. Ayrıca bu durumda bir inleme sesi de gelecektir.

Kullanıcılar Altus bulaşık makinesi yıkamaya geçmiyor sorununu yaşadıklarında sorunun boyutları çok büyük olabilir. Makinenin ana motoru artık bozulmuş olabilir. Böyle bir durumda motorun tamamen değişmesi ve yüksek maliyetlerin karşılanması gerekli olacaktır. Son olarak dijital kart arızaları da yıkamanın başlamamasına sebep olur. Bu da maliyeti nispeten yüksek bir sorun olarak kabul edilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48