Altus Çamaşır Makinesi Bozuldu

Altus çamaşır makinesi bozuldu ise bunun bazı nedenleri olabilir. Çamaşır makinenizin bozulmasına neden olan en temel etken kireçtir. Makineniz zaman içerisinde ne kadar çok kullanılırsa kireç de önemli parçalara yerleşerek zarar vermeye başlar. Bozulan parçalar ise makinenizin çalışmamasına neden olur.

Bu gibi bir durumda muhakkak teknik servisimizle iletişime geçerek durumu anlatmalısınız. Firmamız makinenizin düzeltilerek tekrar çalışması için titiz bir şekilde çözüm getirecektir.

Altus Çamaşır Makinesi Bozulma Sorununu Giderme

Altus çamaşır makinesi bozulma sorununu giderme için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Çamaşır makinenizin düzenli olarak bakımını yaptırmanız hem çamaşırları daha temiz yıkar hem de ömrünü uzatır.
  • Makinenizin dengeli bir zeminde durması gerekir. Aksi halde çalıştığı esnada sallanarak parçaların hasar görmesine neden olur.
  • Pompa filtresine küçük çamaşırlar sıkıştığı için çalışmıyor olabilir. Dolayısıyla çorap veya bez gibi küçük parçaları torba ile yıkamak gerekir.
  • Makinenize fazla çamaşır yüklemesi yapmanız halinde aşırı yükleme yaparak bozulmasına sebep olur. Bunun için makinenizin kapasitesine göre çamaşır atmalısınız.

Bu hususlara dikkat ettiğiniz zaman Altus çamaşır makinenizi bozulmaktan kurtarabilirsiniz. Fakat nedenini bilmediğiniz bir şekilde makineniz bozulduysa muhakkak Altus teknik servisimiz ile iletişime geçerek uzman kadromuzdan yararlanabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48