Altus Bulaşık Makinesi Islak Bırakıyor

Su ile yıkanan ürünlerde herhangi bir iz kalmaması adına kusursuz bir şekilde kurutulması gerekmektedir. Bulaşık makinelerinde de bu kural geçerli olur. Bulaşık makinelerinin yıkadıkları bulaşıkları kusursuz bir biçimde kurutması gerekli olacaktır. Altus bulaşık makinesi ıslak bırakıyor şikayetinde bulunan kişilerin en kısa sürede sorunu çözmesi şarttır.

Bulaşık makinelerinin bulaşıkları kurutamamasının ilk sebebi suyunu tam olarak boşaltamamasıdır. Su boşalmadan kurutmanın gerçekleşmesi mümkün olmaz. Bulaşık makinesinin pompa sisteminde ya da zemininde yer alan filtrelerde bir problem bulunabilir. Böyle durumlarda su tahliyesi olmayacağından bulaşıklar ıslak kalır.

Kullanıcıların Altus bulaşık makinesi ıslak bırakıyor şikayetinin oluşmasında bir diğer sebep suyun ısınamamasıdır. Eğer su ısınmazsa makine kurutma işlemlerine geçemez. Sudaki ısınmama sorununun sebebi rezistans bozukluğu olabilmektedir. Bunun yanı sıra termostat ya da ana kart üzerinde de sorunlar ortaya çıkabilir.

Son olarak bulaşık makinalarında parlatıcı kullanılmaması sebebiyle de kurutma işlemleri gerçekleşmeyebilir. Halk arasında dolaşan parlatıcı yerine sirke kullanımı gibi hurafeler makinelere zarar verecek ve bulaşıkların ıslak kalmasına sebep olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48