Altus Bulaşık Makinesi Tablet Işığı Yanıyor

Altus bulaşık makinenizin tablet ışığı yanıyorsa, bu durumla başa çıkmanın birkaç basit adımı bulunmaktadır. Tablet deterjan fonksiyonunu seçtiğinizde Tablet Deterjan Göstergesi yanar.

Tablet Deterjan Fonksiyonu Nedir?

Altus bulaşık makinesinde bulunan Tablet Deterjan Fonksiyonu, bulaşık yıkama işlemi sırasında özel bulaşık tabletini kullanmanıza olanak tanır. Bu fonksiyon sayesinde bulaşık makineniz otomatik olarak tablet deterjanı kullanarak bulaşıklarınızı temizler.

Tablet Deterjan Göstergesi ve Diğer Göstergeler

Tablet deterjan fonksiyonunu seçtiğinizde Tablet Deterjan Göstergesi yanar. Ancak, bu durumda Tuz ve Parlatıcı Eksiklik Göstergeleri söner. Bu, makinenin tablet deterjanını doğru bir şekilde kullanabilmesi için gerekli olan diğer maddelerin eksik olduğunu gösterir.

Tablet Deterjan Fonksiyonunu Aktive Etme

Tablet Deterjan fonksiyonunu kullanmak için öncelikle Altus bulaşık makinenizi Açma/Kapatma düğmesine basarak açın. Ardından kontrol panelinden Tablet Deterjan Fonksiyonu’nu seçin. Işığın yanıp yanmadığını kontrol ederek bu fonksiyonun aktif olup olmadığını belirleyebilirsiniz.

Sorun Giderme Adımları

Eğer tablet ışığı yanıyorsa ancak bulaşıklarınız temizlenmiyorsa, muhtemelen diğer maddelerde eksiklik olabilir. Tuz ve parlatıcı eksiklik göstergelerini kontrol edin. Eğer bu göstergeler yanıyorsa, ilgili tanklara tuz ve parlatıcı ekleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevaplar

  • Soru 1: Tablet ışığı yanıyor ancak bulaşıklar temizlenmiyor, ne yapmalıyım?
    • Cevap: Tuz ve parlatıcı eksiklik göstergelerini kontrol edin. Eğer yanıyorsa, ilgili tanklara tuz ve parlatıcı ekleyin.
  • Soru 2: Tablet deterjan göstergesi yanmıyorsa ne yapmalıyım?
    • Cevap: Tablet deterjanınızın uyumlu olduğunu ve dozaj ayarlarının doğru olduğunu kontrol edin. Ayrıca, makinenizi kapatıp açarak yeniden deneyin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48