Altus Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor

Altus Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor nedeni farklı sebepler ile meydana gelmektedir. Ana nedeni buzdolabının içindeki havanın artmasıdır. Böyle bir durumda buzdolabında uyarı olarak kırmızı ışık yanmaktadır. Buzdolabının içindeki havanın olması gerekenden fazla bulunmasının nedeni kullanıcı kaynaklı olabilir. Kişi buzdolabına sıcak bir şekilde gıda koyarsa içerideki hava ısınmaktadır. O yüzden pişen yemeklerin tamamen soğuduktan sonra buzdolabına yerleştirilmesi önemli bir unsurdur.

Ayrıca buzdolabının kapakları açık kaldığında da içerideki hava ortam sıcaklığına yaklaşmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı buzdolabına gereğinden fazla yiyecek koymamalı ve dolabın arka duvarını kapatmamalıdır. Kullanıcı bu durumda hızlı soğutmayı devreye almalıdır.

Altus buzdolabı kırmızı ışık yanıyor şu nedenler ile ortaya çıkabilir;

  • Buzdolabının fanları arızalanmış olabilir.
  • Buzdolabının içinde gereğinden fazla yiyecek olabilir.
  • Sıcak gıdalar koyulmuş olabilir.
  • Buzdolabının motoru arızalanmış olabilir.

Altus Buzdolabı Kırmızı Işık Yanıyor kullanıcı hatası olabileceği gibi teknik nedenler ile de ortaya çıkabilir. Teknik arızalar için Altus Buzdolabı Servisi sizlere 7/24 kaliteli şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. En uygun fiyatlarla kaliteli bir hizmeti servis aracılığı ile alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48