Altus Bulaşık Makinesi Program Başlamıyor

Bulaşık makinelerinin çalıştırılmasının ardından ışıklarının yanması programların başlamasına hazır olduğunu göstermektedir. Ancak sonraki aşamada programlar başlamıyorsa bu birçok farklı sorunu işaret edebilir. Altus bulaşık makinesi program başlamıyor şikayetleri olan kişilerin ilk kontrol etmesi gereken kısım su giriş musluklarıdır. Musluklarda bir sorun olması sebebiyle makine su alamıyorsa programlar başlatılamaz. Musluklarda bir sorun bulunmuyorsa makinenin su valfi kontrol edilmelidir. Valfteki problemler suyun musluktan çıktıktan sonra makineye girişini engelleyebilir.

Bulaşık makinesinin dijital kartında ya da kısaca beyninde yaşanan problemler programların çalışmamasına sebep olabilir. Eğer dijital kartlarda sorun varsa onay tuşuna basılmasına rağmen beyin tarafından emir verilmez. Emir makineye ulaşmadığından programlar başlatılmamaktadır. Böyle bir durumda servis çağırılması şart olur.

Son olarak Altus bulaşık makinesi program başlamıyor şikâyeti bulunan kişilerin bulaşık makinesinin kapağını incelemesi gerekmektedir. Eğer kapak tam olarak kapanmıyorsa hiçbir program başlamamaktadır. Kapının kilit kısmında yer alan mekanizmanın bozulması ya da yerinden oynaması bu problemlere sebebiyet verebilir. Bazı durumlarda bulaşıklar da kapının kapanmasına engel olarak programları başlatmaz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48