Altus Bulaşık Makinesi Işıkları Yanıyor Ama Çalışmıyor

Bulaşık makinelerinin açma/kapama tuşlarına basıldığı anda ışıklar yanmaya başlar. Işıkların yanmaya başlaması makinenin yıkama işlemine başladığını göstermez. İlk olarak program seçimlerinin yapılması ve sonrasında programların başlatılması için gerekli tuşa basılması gerekmektedir. Gerekli tuşa basılmasına rağmen bulaşık makinesi çalışmıyorsa bu durum ciddi bir sorunu işaret eder.

Kullanıcıların Altus bulaşık makinesi ışıkları yanıyor ama çalışmıyor şikayetleri makineye elektriğin ulaşımında bir sorun olmadığını kanıtlar.

Sorun genellikle makinenin dijital kartlarında yaşanmaktadır. Makineye elektrik gelmesine rağmen kart tarafından yıkmaya başlama emri verilmiyorsa bu durumda makinede bir değişiklik yaşanmaz. Kartların değişimi ile birlikte bu sorun çözülebilir.

Makinelerin motorunda yaşanan sorunlarda da çalışmama durumu söz konusu olmaktadır. Motorun herhangi bir kısmında arıza bulunuyorsa Altus bulaşık makinesi ışıkları yanıyor ama çalışmıyor sorunu ortaya çıkar. Böyle bir durumda motorun birçok farklı parçasının kontrol edilmesi gerekli olacaktır. Servis elemanları bu işlem için makinaları servise götürürler ve burada tahmin edilen tüm parçaların denemeleri gerçekleşir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48