Altus Bulaşık Makinesi Neden Beyaz Tortu Bırakır

Bulaşık makineleri hayatımızı kolaylaştıran cihazlar arasında yer alıyor olsa da çeşitli problemler meydana gelmesi normaldir. Eğer bulaşıkları yıkadıktan sonra tabak veya çatallar üzerinde beyaz tortu meydana geliyorsa bu durumun ortaya çıkmasında etki önemli sebebin olduğunu söyleyebiliriz. Eğer bulaşık yıkarken çok fazla deterjan ediyorsanız genellikle yıkama işlemi bittikten sonra bulaşık makinesi tabak ve buna benzer porselen ürünlerin üzerinde beyaz leke bırakacaktır. Kullanmakta olduğunuz deterjan miktarını azaltacak olursanız yaşamış olduğunuz bu problemler sadece birkaç yıkama içerisinde tamamen çözülebilir. Kullanıcıların uygulamış olduğu yöntemler dışında bir de makinelerden kaynaklanan sorunlar olduğunu söyleyebiliriz.

ÜCRETSİZ ARIZA TESPİTİ İÇİN BİZİ ARAYIN
444 88 48

Makineler elektronik sistemler ile desteklendiği için bulaşık yıkama sırasında ne kadar deterjan alacağını kendisi ayarlar. Bu ayarlama işlemi sırasında eğer herhangi bir şekilde problem meydana gelecek olursa yine bulaşıkların üzerinde beyaz tortu görmek mümkün olacaktır. Eğer kullanmakta olduğunuz bir tane değiştirmenize rağmen herhangi bir şekilde olumlu etken göremiyorsanız yetkili bir kişi tarafından bu elektronik sistemi kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Elektronik sistemde herhangi bir şekilde problem varsa bunu düzeltmek oldukça uygun fiyatta olarak gerçekleştirilebilir. Sadece deterjan değil aynı zamanda evlerimizde kullanmakta olduğumuz suların içerisinde bulunmakta olan kireç miktarı da bu durumu tetikler. Hem cihazların uzun ömürlü olması için hem de bulaşık üzerinde kalan beyaz tortuyu ortadan kaldırabilmek için mümkün olduğu kadar kireç oranı düşük olan suları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer bu kadar hassas olmamıza rağmen yine de bulaşık makinesi içerisinde kireç birikmişse firmalar tarafından piyasaya sürülmüş olan kireç çözücü  özelliğe sahip olan kimyasal maddeleri kullanabilirsiniz. Genellikle bu kimyasal maddeleri kullanmak çok daha kısa süre içerisinde sonuç almanız için yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48