Altus Bulaşık Makinesi E01 Hatası

Altus bulaşık makinesi kullanıcıları makinalarda yaşanan sorunları ekranlarda karşılarına çıkan kodlardan takip edebilirler. Altus bulaşık makinesi e01 hatası sıklıkla karşılaşılan bir sorundur ve farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Bu kod hatası şasi taşma olarak nitelendirilen bir hatadır. Makinede bir taşma olduğunu gösteren hata olarak tanımlanabilir.

E01 hatası ile karşılaşılması durumunda yapılması gereken ilk işlem makinenin alt kısmının kontrol edilmesidir. Eğer alt kısmında su bulunuyorsa bu durum taşmaların meydana geldiğini göstermektedir. Taşmanın birçok farklı sebebi söz konusu olabilir.

Makinanın dijital kartında yaşanan sorunlar makinanın gereğinden fazla su çekmesine ve bu sebeple taşmaların olmasına sebep olabilmektedir.

Makinanın altına farklı bir yerden su akıyorsa da bu hatanın ortaya çıkması mümkündür. Bulaşık makinasının yanında yer alan farklı bir beyaz eşyadan su akması bulaşık makinesinde bu arızanın verilmesine sebep olabilir. Altus bulaşık makinesi e01 hatası alan kişiler bulaşık makinesinin kapağının tam kapanmıyor olması sebebiyle de bu hata ile karşılaşabilirler. Yıkama esnasında makinenin alt kısmında su akacağından bu hata çıkar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48