Altus Bulaşık Makinesi Kurutmuyor

Bulaşık makinesi iyi bir şekilde kurutmazsa bulaşıkların tamamında damla izleri kalacaktır. Altus bulaşık makinesi kurutmuyor şikâyeti olan kişiler bu olumsuz sonucu net bir şekilde bileceklerdir. Bulaşık makinelerinin kurutmaması birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. İlk olarak makinenin içerisinde yer alan suyun tahliyesinin tam olarak gerçekleşmemesi kurutmanın sorunlu olmasına sebep olmaktadır. Pompa ve filtrelerde yaşanan problemler suyun tahliye edilememesine sebep olmaktadır.

İkinci bir ihtimal suyun yeterince ısınmamasıdır. Suyun istenen sıcaklığa ulaşmaması makinenin kurutma aşamasına geçememesine sebep olur. Böyle bir durumda termostat ya da rezidans problemleri akla gelebilmektedir. İki parçanın birinde yaşanan sorunlar sebebiyle Altus bulaşık makinesi kurutmuyor şikayetleri ortaya çıkabilir.

Diğer bir ihtimal ise parlatıcı kullanılmamasıdır. İnsanlar parlatıcılar olmadan da bulaşık makinelerinin çalışması sebebiyle parlatıcı satın almazlar. Özel parlatıcılar yerine farklı malzemelerin kullanılması da söz konusu olabilir. Böyle durumlar söz konusu olduğunda da bulaşık makinesinde yer alan bulaşıklar kurumamaktadır. Son ihtimal olarak bulaşıkların birbirlerine çok sık bir şekilde düzenlenmiş olması kurutmaya engel olabilir.

ALTUS SERVİS - ÖNERİ - ŞİKAYET

Mesajlarınıza geri dönüşler en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Altus Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatleri:

Pazartesi : 08:00 – 22:00
Salı : 08:00 – 22:00
Çarşamba : 08:00 – 22:00
Perşembe : 08:00 – 22:00
Cuma : 08:00 – 22:00
Cumartesi : 08:00 – 22:00

444 88 48