Altus Bulaşık Makinesi Sürekli Çalışıyor

Bulaşık makineleri çok programları olarak tasarlanmaktadır. Program sayısı üründen ürüne değişiklik gösterse de genellikle kullanıcılara çok sayıda seçenek sunulur. Her bir seçenek için uygulama süresi karşımıza çıkar. Kullanıcılar bu süreler geçmesine rağmen bulaşık makinesi çalışmaya devam ettiğinde Altus bulaşık makinesi sürekli çalışıyor şikayetinde bulunurlar.

İlk olarak bilinmesi gereken konu makinelerin bu süreye sadık kalmak zorunda olmadığıdır. Bulaşıklardaki kirler ağırsa bu kirlerin temizlenmesi için bulaşık makinesi otomatik olarak süreyi uzatabilir. Biraz daha bekleyip kapanıp kapanmayacağının gözlemlenmesi gerekir.

Bulaşık makinesinin yıkama işlemlerini gerçekleştirmek adına gerekli olan su çok yavaş bir seviyede geliyorsa bu durum yıkama süresini katlar. Suyun yarı yarıya daha yavaş gelmesi makinenin çalışma süresini iki katına çıkaracaktır.

Rezistanslarda yaşanan sorunlar da Altus bulaşık makinesi sürekli çalışıyor şikayetini ortaya çıkarabilir. Bilindiği üzere rezistanslar bulaşık makinelerinde suyun ısınmasında görevli olan parçalardır. Suyun istenen ısıya ulaşması durumunda çalışmayı bırakırlar. Ancak bozulmaları durumunda çalışmayı hiç kesmezler ve diğer işlemler başlayamaz. Bu da sürekli olarak makinenin çalışmasına sebep olur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48