Altus Bulaşık Makinesi Kapağı Kapanmıyor

Bulaşık makinelerinin en önemli parçaları sayılırken kapaklarından bahsedilmeyebilir. Ancak kapakların tam olarak kapanmaması hiçbir şekilde yıkama işlemlerinin yapılamamasına sebep olacaktır. Yıkama gerçeklemesi durumunda dahi devamlı olarak etrafa su akar. Altus bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor şikâyeti olan kişiler bir an önce bu sorunun neden kaynaklandığını belirleyerek çözüme kavuşturmak zorundadır.

Kapağın kapanmamasında üç ihtimal söz konusudur. İhtimallerden ilki kapak kilidinin yuvasından çıkmış olmasıdır. Kapak kilitleri yuvasından çıktığında kapağın net bir şekilde kapanması mümkün olmaz. Böyle bir durumda tutamağın hafifçe itilmesi ve çıkan parçanın yerine oturtulması gerekmektedir.

İkinci ihtimal ise bulaşık makinesinin düz bir zeminde yer almıyor olmasıdır. Bulaşık makinesinin dengesini bozacak şekilde zemin engebeli ise kapı kapanmayabilir. Bunun yanı sıra bulaşık makinesinin ayaklarının ayarı bozulmuşsa da denge kayar. Bu durumda da Altus bulaşık makinesi kapağı kapanmıyor şikâyeti ortaya çıkabilir.

Son ihtimal bulaşıkların doğru bir şekilde dizilmemesi olacaktır. Bazı bulaşıklar kapının alanına denk geldiğinden kapanmasını ve yıkama işlemlerinin başlamasını engeller.

ALTUS SERVİS - ÖNERİ - ŞİKAYET

Mesajlarınıza geri dönüşler en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Altus Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatleri:

Pazartesi : 08:00 – 22:00
Salı : 08:00 – 22:00
Çarşamba : 08:00 – 22:00
Perşembe : 08:00 – 22:00
Cuma : 08:00 – 22:00
Cumartesi : 08:00 – 22:00

444 88 48