Altus Çamaşır Makinesi Işığı Yanıyor Ama Çalışmıyor

Altus çamaşır makinesi ışığı yanıyor ama çalışmıyor sorunu, her evde karşılaşılabilecek bir durumdur. Bu tür bir sorunla karşılaştığınızda endişelenmenize gerek yoktur; çoğu zaman basit çözümlerle sorunu halledebilirsiniz.

Altus Çamaşır Makinesi Işığı Yanıyor Ama Çalışmıyor Neden?

Altus çamaşır makinesi ışığı yanıyor ama makine çalışmıyorsa, bu durumun farklı nedenleri olabilir. Sorunu doğru bir şekilde teşhis etmek ve çözmek için aşağıdaki olası nedenlere göz atalım:

1. Elektrik Sorunları

Çamaşır makinesinin fişi takılı olabilir, ancak prize enerji gelmiyor olabilir. Ayrıca, kesintiye uğramış bir elektrik hattı veya sigorta da sorunun kaynağı olabilir. Bu durumu kontrol etmek için, çamaşır makinesinin fişini çekin ve prize başka bir cihaz takarak elektrik akışını kontrol edin. Eğer problem elektrikle ilgiliyse, bir elektrikçiye başvurmanız gerekebilir.

2. Kapı Kilidi Sorunu

Bazı çamaşır makineleri, kapı kapatılmadığında veya kilidi sağlam oturmadığında çalışmayı reddeder. Kapı kilidini kontrol edin ve emin olun ki doğru bir şekilde kilitlenmiş durumda.

3. Su Akış Sorunu

Çamaşır makinenizin su beslemesi kesildiğinde, ışık yanar ancak makine çalışmaz. Su vanalarını kontrol edin ve emin olun ki açık durumda. Ayrıca, su hortumlarının tıkalı veya hasar görmüş olup olmadığını da kontrol edin.

4. Program Ayarı

Çamaşır makinenizin program ayarları doğru olmayabilir. Yanlış bir program seçimi, makinenin çalışmamasına yol açabilir. Doğru programı seçtiğinizden emin olun.

5. Sensör Sorunları

Çamaşır makinesi, bazen su seviyesini, sıcaklığı ve diğer faktörleri algılayan sensörlerle donatılmıştır. Bu sensörlerde bir sorun varsa, makine çalışmayabilir. Profesyonel bir servis tarafından bu sensörlerin kontrol edilmesi gerekebilir.

Yukarıda verilen çözüm önerilerini dikkatlice izleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Eğer sorun devam ederse veya daha ciddi bir teknik sorun olduğunu düşünüyorsanız, Altus servisi iletişime geçmek en iyi seçenek olacaktır.

ALTUS SERVİS - ÖNERİ - ŞİKAYET

Mesajlarınıza geri dönüşler en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Altus Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatleri:

Pazartesi : 08:00 – 22:00
Salı : 08:00 – 22:00
Çarşamba : 08:00 – 22:00
Perşembe : 08:00 – 22:00
Cuma : 08:00 – 22:00
Cumartesi : 08:00 – 22:00

444 88 48