Altus Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor

Derece ayar düğmesini kapalı konuma getirerek bir süre beklemenizi rica edeceğiz. Hemen ardından derece düğmesini yavaş bir şekilde ve saat yönünde çevirmeniz gerekiyor. Bu esnada tüm ışıklar aynı anda yanıp sönecektir ve merak etmeyin herhangi bir sorun yok. Yıkama yapmak istediğiniz dereceyi seçtikten sonra bir kez daha başlat düğmesine basınız.

Bu işlem birkaç kez tekrar edildiği takdirde eğer elektrik ‘’VAR’’ ise sorun çözümlenecektir.

Altus Çamaşır Makinesi Elektrik Gelmiyor Neden?

Elektrik aksamı ile ilgili bir sorun söz konusu ise panoları kontrol ettirmeniz gerekiyor. Bu aşamada servis hizmetlerinin yapabileceği çok fazla şey bulunmuyor.

Aksi bir durum söz konusu olduğunda ve yukarıda bahsi geçen adımları takip etmenize rağmen sorun devam ediyorsa muhtemelen donanımsal bir sorun söz konusu olacaktır.

Paniklemenize gerek yok çünkü Altus beyaz eşya servisi ekipleri ilgili ve gerekli yedek parçayı en kısa süre içerisinde temin ederek makinelerinizi hayata döndürecektir.

Sık karşılaşılan sorunlardan biri ve bazı durumlarda yedek parça desteğine de ihtiyaç kalmıyor. Tabi bunun kararını da inceleme sonrası servis ekipleri verecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48