Altus Çamaşır Makinesi E18 Hatası

Altus çamaşır makinesi e18 hatası yaşamanız halinde makineniz atık suyu tahliye edemediği içindir. Bunun yanında makine kazanının içinde suyun biriktiğini ve boşalmadığını da görebilirsiniz. Muhtemelen makinenizin pompası tıkandığı için böyle bir sorun yaşıyorsunuzdur.

Altus Çamaşır Makinesi E18 Hatası Sorununu Giderme

Altus çamaşır makinesi e18 hatası sorununu giderme için bazı önlemler sıralayacağız. Bu önlemleri yaparak makinenizdeki sorunu çözmüş olabilirsiniz:

  • Makineniz e18 hata kodunu gösteriyorsa kirli suyu tahliye edemediği içindir. Bu durumda pompanın sert bir şekilde bükülüp bükülmediğine bakabilirsiniz. Pompanın bükülmesi halinde düzelterek sorunu çözmüş olursunuz.
  • Çorap ya da küçük çamaşırlar pompayı tıkadığı için de bu sorun yaşanılabilir. Bunun için pompayı kontrol ederek küçük çamaşırların sıkışıp sıkışmadığına bakabilirsiniz.
  • Suyu tahliye etmeyen makinenizin daha fazla su almasını önlemek için makineye bağlı olan su musluğunu kapatabilirsiniz.
  • Suyun soğumasını bekleyin. Soğumayan su makinenin önemli parçalarını bozabilir.

Bahsettiğimiz adımları yapıp da sorunu yaşamaya devam ediyorsanız hiç vakit kaybetmeden Altus Servisimizi aramalı ve ekibimizden yardım almalısınız.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48