Altus Çamaşır Makinesi Durulama Yapmıyor

Altus marka çamaşır makineleriniz sıkma yapmıyorsa eğer öncelikli olarak suda bekletme özelliğinin aktif olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Eğer bu özellik devre dışı ise sıkma işlemi ne yazık ki yapılmayacaktır.

Bunun yanı sıra makinelerinizde yer alan filtreyi doğru bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Aslında bu filtrenin bakımının düzenli olarak yapılması daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Filtre ile birlikte su tahliye hortumunun da eksiksiz bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.

Kullanıma uygun olmayan ya da makinelerinize zarar veren deterjanlar da ne yazık ki bu soruna sebebiyet verebiliyor. Servis ekipleri tarafından tavsiye edilen deterjanları kullanmaya özen gösterin. Tüm bu adımlara rağmen sorun hali hazırda devam ediyorsa bireysel olarak yapabileceğiniz bir şey ne yazık ki kalmıyor.

Altus servis ekipleri ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Amatör müdahaleler ne yazık ki daha fazla maddi zarara sebebiyet verebiliyor ve bu riski almanın doğru olmadığını düşünüyoruz.

Servis ekipleri doğru deterjan seçimi konusunda da sizlere en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48