Altus Çamaşır Makinesi Çok Ses Çıkarıyor

Altus marka çamaşır makinesine dair sorunlardan biri de makinenin çalışma esnasında çok fazla ses çıkartıyor olmasıdır. Bu sorunun altında yatan nedenlere gelin hep birlikte göz atalım…

  • Makineniz dengesiz bir yerleşime sahip olabilir mi? Bir ayağı boşta kaldığında ya da dört ayak tam manasıyla dengelenmediğinde bu sorun çok sık yaşanıyor. Öncelikli olarak bunu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Pompa filtresi ile ilgili bir sorun olabilir ve içerisine sert bir cisim kaçtığında da yine kullanıcılar bu tür sorunlar yaşadığını ifade ediyor. Filtre temizlendiği takdirde bu sorunu da ortadan kaldırmış olacaksınız.
  • Nakliye emniyet civataları ile ilgili bir sorun da olabilir ancak bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz müdahale etmenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz.
  • Makinedeki çamaşır miktarının, kapasiteden daha az olması durumu da bu sarsıntı ve gürültü sorununa sebebiyet veriyor olabilir.

Yukarıda bahsi geçen kontrolleri yapmanıza rağmen sorun devam ediyorsa eğer sizler de Altus Servis ekipleri ile görüşme sağlayabilir ve randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48