Altus Bulaşık Makinesi Çalışıyor Ama Yıkamıyor

Bulaşıkların düzenli olarak yıkanması çok önemli olduğundan Altus bulaşık makinesi çalışıyor ama yıkamıyor şikâyeti olan kişiler kısa sürede sorunu çözmek isteyecektir. Bu sorunun ortaya çıkması üç farklı sebepten kaynaklanabilir. İlk olarak bulaşık makinesi çok sık çalıştırılmıyorsa ve çalışma dönemleri arasında önemli zaman aralıkları bulunuyorsa ana yıkama motorunda sıkışmalar meydana gelebilmektedir.

Bulaşık makinelerinin su aldıktan sonra çalışmasını engelleyen bir diğer durum kondansatörün arızalanmasıdır. Kondansatör ana yıkama motoruna yardımcı olan parçalardan bir tanesidir.

Bulaşık makinalarında ilk hareketin başlamasında rol alan bir parçadır. Kondansatörün kuruması ya da özelliklerini kaybetmesi bulaşık makinesinin çalışmamasına sebep olur. Çözüm bu parçanın değişimi olacaktır.

Bulaşık makinelerinin yıkama yapmamasındaki bir diğer ihtimal ise dijital kartların arızalanmasıdır. Altus bulaşık makinesi çalışıyor ama yıkamıyor sorunu yaşanıyorsa makinenin beyninde bir problem ortaya çıkmış olabilir. Kart normal şartlarda motora yıkama başlama emrini vermekte ve böylece yıkama süreci başlamaktadır. Ancak karttaki bozukluk sebebiyle bu yıkama işlemleri hiçbir zaman başlamayabilir.

ALTUS SERVİS - ÖNERİ - ŞİKAYET

Mesajlarınıza geri dönüşler en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Altus Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatleri:

Pazartesi : 08:00 – 22:00
Salı : 08:00 – 22:00
Çarşamba : 08:00 – 22:00
Perşembe : 08:00 – 22:00
Cuma : 08:00 – 22:00
Cumartesi : 08:00 – 22:00

444 88 48