Altus Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık makineleri devamlı olarak suyu kullanarak çalışan cihazlardır. Su ile sürekli olarak temas halinde olmaları su odaklı sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Altus bulaşık makinesi su akıtıyor sorunu da bu kategoride yer alan bir problemdir. Bulaşık makinelerinin çalışması sırasında etrafa bir damla dahi su çıkmaması gereklidir. Eğer etraf ıslanmaya başladıysa bu makinede bir sorun olduğunu gösterir.

Bulaşık makinelerinin su akıtmasında ilk durum makineye giden borularda ortaya çıkan hasarlardır. Eğer su gelir ya da giderlerini oluşturan boru tesisatlarında hasarlar meydana geldiyse bu borulardan su akabilir. Herhangi bir fiziksel hasar olmadığında dahi temizlik ürünleri sebebiyle bu borularda erimeler yaşanabilmektedir. Makinenin hareket ettirilmesi durumunda bu borular ya da contalarda sorunlar ortaya çıkabildiğinden su akmaya başlayabilir.

Bulaşık makinelerinin dışarıya su çıkarabileceği bir diğer kısım kapaklardır. Altus bulaşık makinesi su akıtıyor şikâyeti bulunan kişiler makinenin kapağının tam kapanmıyor olması sebebiyle bu sorunla karşılaşabilirler. Kapakların yuvasından çıkmış olması durumunda nazik bir hareketle yerine takılması ve sonrasında su akıtma probleminin ortadan kaldırılması gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48