Altus Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinelerinin çalışmaya başlaması ile birlikte varsa led ekranları, yoksa gösterge ışıkları yanmaya başlayacaktır. Işığın yanmaması makineye elektriğin gelmemesi anlamına gelir. Altus bulaşık makinesi ışığı yanmıyor şikayetinde bulunan kişilerin birçok farklı kontrolü yaparak sorunu tespit etmesi gerekecektir.

Makineye elektriğin ulaşmasını sağlayan fişte ya da prizde bozulmalar meydana gelmiş olabilir. Bunun yanı sıra evlerin elektrik tesisatlarındaki sorun elektriğin prize ulaşmasını engelleyebilir. Benzer bir şekilde düşük seviyede elektrik akımı gelmesi de makinenin çalışmamasına sebep olur.

Üçlü priz kullanan kişilerin farklı bir üçlü prizi denemesi ve bu parçada sorun olmadığından emin olması gerekecektir.

Makinenin açma kapama düğmesinde sorunların olması Altus bulaşık makinesi ışığı yanmıyor şikayetlerini ortaya çıkarabilir. Bunun yanında ışık ya da led ekranda sorunlar da oluşmuş olabilir. Son olarak makinenin dijital kartında ya da ana kartında arızalar meydana gelmiştir. Diğer seçenekler düşünüldüğünde olması en istenmeyen ihtimaller bu pahalı parçaların arızalanmasıdır. Böyle bir durumda servislerin çağrılması ve parça değişimleri ile sorunların çözülmesi gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48