Altus Bulaşık Makinesi Güzel Yıkamıyor

Bulaşık makinalarında yaşanan en büyük problemlerden bir tanesi makinaların istenen yıkama performansını gösterememesidir. Bunun ilk sebebi makinaların filtrelerinin tamamen tıkanmış olmasıdır. Makinayı açtıktan sonra alt kısımda yer alan filtreler çevrilerek çıkarılabilir. Çıkarıldığında içerisinde yer alan pislikler net bir şekilde görülür. Ilık su ile filtrelerin temizlenmesinin ardından Altus bulaşık makinesi güzel yıkamıyor sorunu ortadan kalkar.

İkinci bir seçenek pervanelerde bir sorunun ortaya çıkmasıdır. Pervanelerde tıkanmalar varsa suyun bulaşıklara ulaşması aşamasında sorunlar meydana gelir.

Bu durumda makinalar istenen performansı göstermez. Bulaşıkların doğru bir şekilde dizilmemesi pervanelerde kırılmalara ya da çatlamalara sebep olabilir. Böyle bir durumda da yıkama performansı düşer.

Bulaşıklar pervaneye zarar vermeyecek şekilde dizilmiş olsa da birbirlerine su ve deterjanın gelişini engelleyebilirler. Bu durumda da Altus bulaşık makinesi güzel yıkamıyor sorunu ortaya çıkar. Son olarak tercih edilen temizlik deterjanlarının son kullanma tarihleri ve kaliteleri sorgulanmalıdır. Bunlarda bir problem yoksa program seçimleri değiştirilerek bulaşıkların istenen şekilde temizlenmemesi sorunu çözülebilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48