Altus Bulaşık Makinesi Güneş İşareti

Bulaşık makinelerinde karşımıza çıkan uyarı işaretlerinden bazıları markaya özel olurken bazıları evrenseldir. Bulaşık makinelerinde ortaya çıkan güneş işareti evrensel kodlardan bir tanesidir. Kullanıcılar Altus bulaşık makinesi güneş işareti ile karşılaşmışlarsa diğer markaların bulaşık makinelerinde olduğu gibi parlatıcı eksikliği söz konusudur. Bulaşıkların parlatıcı kullanımı ile güneş gibi parlaması betimlenerek bu simge tercih edilmektedir.

Bulaşık parlatıcıları suyun bulaşıklar üzerinde rahatlıkla kaymasını sağlayarak deterjan ya da kireç lekelerinin oluşmasını engellemektedir. Bulaşıklarda damlalar uzun süre kalmaz ve kayıp gider.

Bu durum damla lekelerinin oluşmasını da engeller. Ayrıca parlatıcı kullanarak bulaşıkların çok daha başarılı bir şekilde kuruması da sağlanmış olacaktır.

Parlatıcı eksikliği sebebiyle Altus bulaşık makinesi güneş işareti gösteriyorsa parlatıcı eklenmesi gerekir. Parlatıcılar bulaşık makinesinin kapak kısmında yer alan bölmeden eklenir. Her yıkama öncesinde tabletlerin konulduğu kısmın yanında bir bölme yer alır ve bu bölmede de güneş işareti bulunur. Bu kısım açılıp parlatıcılar maksimum seviyesine kadar doldurulur. Sonrasında işaret ortadan kalkacaktır.

ALTUS SERVİS - ÖNERİ - ŞİKAYET

Mesajlarınıza geri dönüşler en kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

Altus Servis Numarası :

444 88 48

Çalışma Saatleri:

Pazartesi : 08:00 – 22:00
Salı : 08:00 – 22:00
Çarşamba : 08:00 – 22:00
Perşembe : 08:00 – 22:00
Cuma : 08:00 – 22:00
Cumartesi : 08:00 – 22:00

444 88 48