Altus Bulaşık Makinesi Durmuyor

Bulaşık makinelerinin çalışmaması kadar çalışmayı bırakmaması ya da kısaca durmaması da büyük bir problemdir. Altus bulaşık makinesi kullanıcıları da bu sorun ile karşı karşıya kalabilirler. İlk olarak bulaşık makinelerinin teknik özellikleri ve program özellikleri iyi bilinmelidir. Çünkü bazı bulaşık makineleri bulaşıkların miktarına göre çalışma sürelerini uzatabilir. Böyle bir durumda Altus bulaşık makinesi durmuyor şikâyeti ortaya çıkar. Programların gösterilen süreden daha uzun sürede tamamlanması bu sebeptendir.

Bulaşık makinelerinde su valfi olarak isimlendirilen parça temiz suyun giriş yaptığı parçadır. Normal şartlarda bu parçadan giriş yapacak olan suyun miktarı bellidir.

Eğer muslukta ya da su valfinde bir sorun varsa ve su çok yavaş geliyorsa yeterli suyun toplanması çok uzun süreceğinden bulaşık makinesinin çalışma süresi uzar. Normal süre içerisinde durmadan çalışmaya devam eder.

Bulaşık makinalarında termostat adı verilen ve yeterli ısının elde edilmesi ile birlikte makinenin yıkama aşamasına geçmesini ve sonrasında durmasını sağlayan parçalar bulunur. Termostat arızaları söz konusu olduğunda da Altus bulaşık makinesi durmuyor şikayetinin gelmesi mümkündür.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48