Altus Bulaşık Makinesi Durulamıyor

Altus marka bulaşık makinesi kullanıcılarının tarafımıza ilettiği şikayetlerden bir tanesi de durulama sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunu kendi başınıza çözebileceğinizi hatırlatmak isteriz ve donanımsal bir arıza olmadığı takdirde sizler de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Kullanılan deterjanın miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Deterjanın fazla ya da az olması bu tür sorunlara sebebiyet veriyor ve aynı zamanda makinenin sağlıklı çalışmasını da büyük ölçüde engelliyor. Deterjanı saklama koşulları da büyük önem taşıyor ve rica ediyoruz kapalı ortamda saklamaya özen gösterin. Aksi takdirde bu tür sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • Deterjanı hatalı göze koymuş olabilirsiniz. Çok düşük bir ihtimal ancak bu kontrolü de doğru bir şekilde yapmak gerekiyor. Bazen dalgın olduğunuz anlarda bunu yapabiliyorsunuz ve durulama ile ilgili sıkıntı yaşamanız bu tür anlarda gayet normaldir.
  • Deterjan ve yumuşatıcının karışma ihtimali de yine bu sorunu gün yüzüne çıkartan nedenlerden bir tanesidir. Bunun kontrolünü de yapabilirsiniz.

Tüm bunlara rağmen devam eden bir sorun söz konusu ise Altus Servis ekiplerine ulaşabilir ve en yakın zamanda randevu oluşturabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48