Altus Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Makinelerinize tuz ekliyor olabilir misiniz? Eğer böyle bir şey yapıyorsanız makinenin iç kısmını mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Yoğun tuz aktarımı ile birlikte makine içerisine sarkmalar olabilir ve bu da leke sorununu gün yüzüne çıkartacaktır.

Kısa yıkama programlarında bu sorun çok daha net bir şekilde ortaya çıkıyor ve kapağı hemen açtığınızda bu sorun ile karşı karşıya geleceksiniz.Kapağı açmak için biraz daha beklemeniz gerekiyor aksi takdirde lekelenmeler can sıkıcı boyuta ulaşacaktır.

Bulaşıkların, sepete hatalı yerleştirilmesi ya da kapasiteden daha fazla yerleştirilmiş olması durumu da yine bu sorunun başlıca nedenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. En önemli detay ise yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi tuz miktarıdır. Bu oranı doğru bir şekilde ayarlamanız gerekiyor, aksi takdirde leke sorununun önüne geçmek ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Doğru kullanım sergilediğinizi düşünüyorsanız eğer Altus Servis ekipleri ile irtibat kurabilir ve sorunu detaylı bir şekilde paylaşabilirsiniz. Servis desteği almak kesinlikle doğru sonuçlar verecek ve işe yarayacaktır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

444 88 48